Dans Kursu, Tango Kursu
Dünyanın en cesur ve tutkulu dansı Tango ile tanışmak için hazır mısınız?

Dans Kursu, Aşkın, tutkunun dansı Tango Kurslari, ritim, melodi ve tutkuyla birleştiğinde sonsuz bir zenginliğe ulaşıyor. Sizi dansa tutkuyla bağlayan bu tür, milonga geceleriyle de sosyalleşmenizi sağlıyor. WHITE Dans Okulu bu eşsiz dansı profesyonel eğitmenlerden öğrenmenizi sağlıyor.

WHITE Dans Okulunda düzenlenen tango eğitimi, herkesin rahatça katılabileceği şekilde düzenleniyor. Dans Kursu

WHITE Dans kurslari profesyonel eğitmen kadrosu ile tango kursu hizmeti veriyor. Eğitimler sırasında figürler kısa süre içerisinde öğreniliyor ve özel koreografilere imza atılıyor.

 tepe resimm

Latin Dans Kurslari

Latin Dans dersimiz öncelikli ve ağırlıklı olarak Salsa, Cha Cha Cha, Bachata ve Merengue danslarını içermektedir.

Dersimiz her yaştan katılımcıya açıktır! Dersimize partnerle katılma zorunluluğu yoktur!

Görsel zenginliği ve enerjisi ile dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de en popüler dansların başında gelen Latin Dans Dersi okulumuzda hem sosyal aktivite olarak, hem de profesyonel beklentilere cevap verebilecek düzeyde planlanmış ve düzenlenmiştir.

Latin Dans Dersi eğitimimiz; anlaşılabilir, akıcı ve mantıksal çözümlemeler doğrultusunda; akademik çalışma ortamından ödün vermeden, coşkulu ve eğlenceli bir şekilde sunulmaktadır.

Eğitim süreci içerisinde Latin Dansı sadece fiziksel uygulanış ve duyusal algılanış ile değil, yaşam kültürü adına da birçok görsel dökümanla desteklenen bir program olarak uygulanmaktadır.

 

Düğün Dansları

WHITE DANS KURSU EVLENECEK ÇİFTLERİN EN MUTLU GÜNÜ İÇİN ÖZEL DANS KOREOGRAFİLERİ YARATMAKTADIR!

EVLENECEK ÇİFTLERE UNUTULMAZ BİR DÜĞÜN DANSI DENEYİMİ VAADEDİYORUZ!

Deneyimli ve profesyonel eğitmenler eşliğinde hayallerinizi süsleyen dansı gerçeğe dönüştürüyoruz! Özel ders olarak tasarlanan derslerimiz sizin belirleyeceğiniz gün ve saatte, sadece size özel bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir.

Vals, Tango, Rumba, Cha Cha veya size özel hazırlanmış dans konsepti eşliğinde düğününüzde parıldamaya hazır olun!

Bugüne kadar onlarca çifte bu mutluluğu yaşatan kurumumuza mutlaka danışın!

Farklı ders paketleri seçenekleriyle, en özel gününüzü bizimle ölümsüzleştirin!

Arzu ederseniz NİŞAN ve ÖZEL GÜNLERİNİZ için de uzman eğitmenlerimize danışabilir, istediğiniz dans konseptini gerçekleştirebilirsiniz.

zinn october 13 2007
Oryantal Dans
Oryantal dans artık sadece sahnelerde değil, WHITE Dans okulunda da  büyük ilgi görüyor.

Oryantal dans vücutta göbek, kalça ve bacakları çalıştırdığını için kalça ve göbek bölgelerindeki fazlalıklardan kurtulmak için bayanlar oryantal derslerini tercih ediyorlar..Oryantal dansın, son yılların gözde sporu aerobiğe de ciddi anlamda rakiptir. Oryantal dersleri aynı zamanda kardiyo ve aerobik gibi ciddi bir biçimde kalori yakmanıza faydalı olur.Oryantal de aerobik gibi müzikle birlikte yapılıyor. Oryantal kursu derslerimize katılan bayanlar hem spor yapıyorlar, hem de eğleniyorlar

Oryantal Kursunda Neler Öğreneceğim ?

İlk 12 haftalık kursumuzda ;

Nefes ve hareket kombinasyonu
Temel oryantal hareketleri
Oryantal dans için duruş pozisyonları ve oryantal dansında vücut estetiği
Oryantal dansında denge ve hakimiyet unsurları
Oryantal dansında teknik ve estetik
Oryantal dansı ritim ve oryantal hareketlerin müzikle uyumlu biçimde yapılması

Herkes oryantal dansını öğrenebilir mi? Oryantal kursunun faydaları nelerdir?

Evet. Herkes oryantal dansını öğrenebilir ve oryantal dersinin keyfini çıkarabilir. Yaşınız,kilonuz ne olursa olsun doğru bir oryantal dansı eğitmeni tarafından eğitim aldığınızda oryantal dansını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bayanlar genellikle oryantal kurslarına bir çok değişik nedenler ve oryantal dansının bir çok faydalarından dolayı tercih ediyor;

Egzersiz yapmak ve dans etmek için
Çok eğlenceli bir hobi edinmek için
Sosyal ve kültürel etkileşim amacıyla
Oryantal dansının fiziksel ve psikolojik faydalarını nedeniyle,
Profesyonel kariyer edinebilmek amacıyla.Oryantal dansı eğitmeni olabilmek ve veya oryantal dansı gösterileri yapabilmek amacıyla

Göbek dansı olarak da bilinen oryantal dans kadınların özellikle rahatsız olduğu karın, basen, bel çevresi bölgesindeki yağların yakılmasında son derece etkili bir yöntemdir. Ayrıca selülitin de en eğlenceli ve hızlı çözümüdür. Dikkat ettiyseniz dansözlerin büyük bir çoğunluğu son derece
Oryantal dansıyla ilgileniyor ve oryantal kursumuza katılmak istiyorsanız oryantal kursumuzdan beklentilerinizi belirleyebilir ve kişisel hedefler koyabilirsiniz.

Oryantal dansına erken bir yaşta mı başlamalıyım?

Hayır. Kursumuzda her yaş grubundan bayanlar oryantal kurslarımıza katılmaktadırlar. Ticari kültür anlayışı bazı bayanları gereksiz bir şekilde yaş konusunda endişelendirebiliyor.Oryantal kurslarımıza katılıp oryantal dansının inceliklerini eğlenceli bir ortamda öğrenerek eğer yaş konusunda ön yargılarınızdan varsa bundan kurtulabilirsiniz. Oryantal kursumuzda alacağınız oryantal dersleri ruhunuzu,zihninizi ve vücudunuzu genç tutacak !

Oryantal dansı her yaşta eğlencelidir !!

Ne kadar sürede oryantal dansını öğrenebilirim?

Bu belirlediğiniz size özel hedeflere bağlıdır.
Her ne dansı olursa olsun dansta öğrenmenin sonu yoktur. Profesyonel dansçılar bile sürekli pratik yapmakta ve danslarına yeni bir şeyler katmaktadırlar.
Sosyal amaçlı olarak oryantal dansını öğrenmek istiyorsanız birkaç ayda oryantal kursunda epey ilerleme kaydedebilirsiniz.Amacını ne olursa olsun oryantal dansının keyfini çıkarmayı unutmayın.

Oryantal Dans Kursu / Göbek Dansı Eğitimi

Biz kadınlar; genellikle ruhumuza hitap eden şeylerden daha çok zevk alırız. Çoğumuzun içini kıpır kıpır eden bir oryantal müzik çaldığında kendimizi yerimizde zor tutarız. Melodileriyle, ritimleriyle kanımızda var olan göbek dansı hem eğlenceli bir spor hem de psikolojik açıdan büyük bir rahatlama yöntemidir.

Oryantal dansın faydası nedir? Göbek dansı olarak da bilinen oryantal dans kadınların özellikle rahatsız olduğu karın, basen, bel çevresi bölgesindeki yağların erimesine birebir. Ayrıca selülitin de en eğlenceli ve hızlı çözümü.

Oryantal Dansı Nedir ?Oryantal dans veya göbek dansı (Arapça: رقص شرقي, raks şarkîdoğunun dansı ya da رقص بلدي, raks baladîhalk dansı) geleneksel bir Ortadoğu dansı. Batı’da daha çok belly dancegöbek dansı olarak bilinirken, Yunanistan ve Balkanlar’da çiftetelli olarak bilinir. Yapan bayanlara dansöz, erkeklere ise dansör denir.Oryantal dans dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelir. İslâm öncesi inançları içermektedir. Orijini, antik dönemin doğurganlık, bereket kültünde yatar. Tüm antik uygarlıklarda bereketi sembolize eden tanrıçalar görülür. Mesela, Mylitta, Isis, Ashtıreth, Ishtar, Hathor, Afrodit, Venüs ve Ceres gibi. Geleneksel olarak yalınayak yapılan bir danstır. Bu, dansçının Toprak Ana’yla direk temasının asla kesilmemesine dayanmaktadır.

Oryantal dansı kadın vücudunun özelliklerine göre tasarlanmıştır. Karın kaslarıyla, kalça hareketleriyle, göğüs hareketleriyle en iyi kadın vücuduna uygundur. Toprağa değen yalın ayaklarla, sıkı ve katı bir danstır. İnsan vücudunun akıcı, pürüzsüz, kompleks ve etkileyici hareketleri, çalkalama ve dalgalanma hareketlerinin çeşitliliği ile dansın karakteri ortaya çıkar. Doğu dansları, batının adıma dayalı danslarından farklı olarak kasların hareketine dayalı danslardır. Dolayısıyla adımlar çok narindir ve asla zıplama olmaz, toprakla olan temas daima korunur.

Yılan, kılıç, meşale, mum, peçe, tül, baston ya da sopa gibi malzemelerin dansta sıklıkla kullanıldığı görülür. Bunların her birinin birer anlamı olmakla birlikte genel olarak, sihri ve ilkel insanın korunma amaçlı kullanımı simgelerler. Bu aletlerin dansta kullanılması yörenin folklorunda da görülür.